jan w. 50 |
22-11-2025 19:00 |
 Posts: 1035 |
Bdp opzoeken met een schuifmaat in het bougie gat. De schuifmaat 1.8mm verder schuiven een vastzetten. Een halfe centimeter in de lengte richting van een tabak vloetje afknippen. Een tussen de contact punten doen. Rommelen tot het vloetje net los komt tussen de contact punten.
Als je de 1.8mm voor bdp aan tikt met de schuifmaat in het bougie gat.
Dan zit je aardig goed .
Als je aan het einde van de stel mogelijkheid van de grond plaat komt.
Is de nok van de kontact punten versleten. Of niet orginele contact punten.
Je kunt ook als de zuiger de 1.8mm voor bdp raakt. Af strepen op het vliegwiel een carter. Dan heb je 2 handen vrij 1 om spanning op het vloetje te houden 2 om aan het vliegwiel te draaien
Dit bericht is gewijzigd door jan w. 50 op 22-11-2025 om 19:07 uur.
|
|
Bc. schadebakken . say no to camshafts |
|
robdyk |
22-11-2025 21:27 |
| Posts: 51 |
Ok dus als ik het goed begrijp, als die schuifmaat op 1,8 mm is gezet, dan het vliegwiel weer draaien totdat het de zuiger raakt aan de bovenkant. Dan moet het contactpuntje 0,35 mm openstaan.
Want ik begrijp dat je de grondplaat niet kan verdraaien.
|
|
|
|
jan w. 50 |
22-11-2025 22:34 |
 Posts: 1035 |
Laat maar zitten .
Het moment van openen van de punten is het moment van de vonk.
Die 0.35mm is de minimale kontact afstand. Die meet je als je het vliegwiel verder door draait.
Het moment van de vonk ben je dan al dik voorbij.
Dit bericht is gewijzigd door jan w. 50 op 23-11-2025 om 12:31 uur.
|
|
Bc. schadebakken . say no to camshafts |
|
robdyk |
4-12-2025 20:44 |
| Posts: 51 |
Pfff eindelijk voor elkaar gekregen.
Imitatie contactpuntje gekocht. Wat een troep. Zet het vliegwiel terug, breekt het meeneem nokje af. Weer naar de bromfietsboer. Origineel Yamaha contactpuntje kost € 50. Wat een geld. Ander merk- maar wel origineel € 28. Pff het zijn niet meer de prijzen van 15-20 jaar terug... Heb uiteindelijk ook maar een meetklok bij de puch/tomos shop gekocht. Werkt toch wat makkelijker.
Ik heb een vonk. Morgen benzine, en olie erin en hopelijk starten na 3 jaar. Accu hoeft er niet perse in, maar ga toch een accuutje erin doe.
Bedankt trouwens voor alle tips !!!
Dit bericht is gewijzigd door robdyk op 4-12-2025 om 20:45 uur.
|
|
|
|
pangolopalanga - Forum en Nieuws Moderator |
4-12-2025 22:21 |
 Posts: 8819 |
Net op Discovery een autoprogramma gezien.
Onderdelen van een wagen van 20 jaar oud niet meer verkrijgbaar...ik ben oud...
Dan toch maar een DT of zo...
|
|
Sorteerstraat 1, PTSD 69 Bergen Met Zooi |
|
robdyk |
5-12-2025 17:44 |
| Posts: 51 |
Dat is dus het grote nadeel. Alleen maar van die imitatie troep leverbaar.
Ik heb ook een Honda MB. Staat al wel bijna 1 jaar stil omdat ik de benzinetank moest vervangen. Nieuwe tank geplaatst. Nieuw benzinekraantje gekocht (imitatie) lekt.
Huh ? Nu al hoe kan dat nou ? Hoe lang moet je doorgaan met die imitatie rommel voordat je ene keer een kraantje hebt die niet lekt.
Vervolgens zet ik via een externe voeding 6V op de rode en zwarte draad. Zit er weer ergens een sluiting in de kabelboom.
Kun je dat weer helemaal uit gaan pluizen.
Dus als je oude ?(bijv een DT) wil hebben, ga er maar vanuit dat je blijft sleutelen.
DUS BIJ DEZE: Als iemand nog een originele Honda MB benzinekraan heeft, of weet waar te vinden ? please leave a message...
|
|
|
|
jan w. 50 |
5-12-2025 17:59 |
 Posts: 1035 |
Ook niet bij cms parts? Dat is een Jappe specialist.
Je moet zó n oldtimer hellemaal los draaien.
Compleet op nieuw op bouwen. Als je half werk maakt.
Blijf je sleutelen.
|
|
Bc. schadebakken . say no to camshafts |
|
robdyk |
5-12-2025 19:02 |
| Posts: 51 |
Ja ik heb net gekeken. Bij cms kost een originele € 82. Zelfs de imitatie kost € 29 terwijl die bij de meeste andere bromfiets shops tussen de € 4 en € 8 is...
Dus of €82 uitgeven, of blijven kloten...Ik denk er nog even over na...
|
|
|
|
pangolopalanga - Forum en Nieuws Moderator |
6-12-2025 0:58 |
 Posts: 8819 |
|
|
Sorteerstraat 1, PTSD 69 Bergen Met Zooi |
|
robdyk |
6-12-2025 11:00 |
| Posts: 51 |
haha zo'n CV vulkraan.
Ik heb ook zo'n tijdelijke benzinetank- plastic fles die je op kan hangen- Zelfs die heeft een heveltje/kraantje die werkt. Stuk goedkoper in ieder geval.
Dit bericht is gewijzigd door robdyk op 6-12-2025 om 11:12 uur.
|
|
|
|
jan w. 50 |
6-12-2025 15:10 |
 Posts: 1035 |
Lekt het kraantje? Of de aansluiting met de tank.
Een hoop van die Japanse brommer motor fietsen in die bouw jaren.
Hebben een iets afwijkende diameter een draad aan de tank. Waarom weet ik niet.
Wat ook een fijne is.. je hebt ze orgineel ook varianten met 2 kleine schroefjes, dan kun je het kraantje uit elkaar draaien. Daar ligt als afdichting een o ring in en een dik rubbertje met 2 gaatjes. On een reserve. Die kunnen slecht tegen lang liggen een etenol is dodelijk voor de afdichting.
Dit bericht is gewijzigd door jan w. 50 op 6-12-2025 om 15:35 uur.
|
|
Bc. schadebakken . say no to camshafts |
|
robdyk |
6-12-2025 16:45 |
| Posts: 51 |
hij lekt echt bij het kraantje. de aansluiting bij de tank (het scrhoefdraad gedeelte is wel goed).
Was vanochtend naar M- shop in Ameide gegaan.Die jongen zei dat het niet aan de vlotternaald v/d carburateur kan liggen, want dan zou hij lekken bij de vlotterbak/overloop.
Meestal is die rubberen O-ring die in het kraantje zit van slechte kwaliteit.
Heb op een andere site gezien dat je die rubberen O-ring -met 4 gaten- ook los kan bestellen. Kost wel 29,50.
Ik tank sowieso euro 98, idd lang stilstaan is nooit goed.
Ik heb maar weer een nieuwe imitatie bij hem gekocht. Hij zei dat als het weer gaat lekken dat ik hem terug kan brengen.
Dan misschien toch maar een dure originele kopen. Want een cv kraantje met rubber slang er tussen frotten is zo'n raar gezicht.
Dit bericht is gewijzigd door robdyk op 6-12-2025 om 20:33 uur.
|
|
|
|
jan w. 50 |
7-12-2025 19:19 |
 Posts: 1035 |
Ongelukkig... duur.... kraantje.
Mooi orgineel uitziend brommertje trouwens
|
|
Bc. schadebakken . say no to camshafts |
|
pangolopalanga - Forum en Nieuws Moderator |
7-12-2025 23:28 |
 Posts: 8819 |
|
|
Sorteerstraat 1, PTSD 69 Bergen Met Zooi |
|
robdyk |
19-12-2025 17:43 |
| Posts: 51 |
pff weer een imitatie kraantje gekocht bij M-shop.
Ik ben er achter gekomen dat de benzinetuit bij een mikuni 16mm hoger ligt als de benzinetuit bij een Keihin. Die zit een beetje aan de zijkant.
Het slangetje van de benzine kraan ligt ongeveer op dezelfde hoogte (of zelf iets lager) als de benzinetuit bovenop de mikuni.
De benzine stroomt dan niet goed. Lijkt wel of het terug stroomt.
Ja en dan begint ook dit 4e imitatie kraantje te lekken bij het ON/Off heveltje.
Wat een ellende. De originele benzine kraan werkte wel goed. Dus weer het dilemma. originele benzinekraan kopen of toch maar weer terugstappen op een 12mm Keihin die zeldzaam zijn.
|
|
|
|