Forums Afdelingen Zoek Personal  
  Je bent niet ingelogd.

Technical Forum - ring achter krukslager mtx sh?

   Topics
MF - TF - EF - UF
MeF - PF - BeF - CF
   Sales
   Brommers - Blok - Cilinder
   Overige Updates
FAQ - KB - Nieuws - Gallery
Links - Projecten
   Online Users
   Er zijn 649 users online.

Brommerforum.nl wordt gehost door:
Zeke Internet Services
  Technical Forum - Topic #30108 - ring achter krukslager mtx sh?
Pagina 1 van 1
Spring naar pagina: 1
Dit topic is 826 keer bekeken. Log in om te kunnen reageren op dit onderwerp.

mtWillem 14-6-2005 20:41 Print topicpost
Posts: 7
Ik heb een mtx sh blok gereviseerd maar zo te zien zit het rechter kruksaslager niet helemaal aan tegen de krukwang.
Op de tekening uit KB zie ik dat er nog een ring achter hoort. (nr. 19)
Klopt dit? En zo ja, hoe dik is ie?
Ik heb m'n Mt blok al vaker gereviseerd maar een mtx sh blok dat ik uit een krat met onderdelen moet reviseren is toch iets lastiger.
bedankt!
 

marco16 15-6-2005 12:29 Print reply
Posts: 74
Quote:
Oorspronkelijk gepost door: mtWillem

Ik heb een mtx sh blok gereviseerd maar zo te zien zit het rechter kruksaslager niet helemaal aan tegen de krukwang.
Op de tekening uit KB zie ik dat er nog een ring achter hoort. (nr. 19)
Klopt dit? En zo ja, hoe dik is ie?
Ik heb m'n Mt blok al vaker gereviseerd maar een mtx sh blok dat ik uit een krat met onderdelen moet reviseren is toch iets lastiger.
bedankt!


Zundapp heeft het zelfde idee met opvulringen. Indien er ruimte over is word deze opgevult met een aantal shims / ringen. De dikte van deze ringen is afhankelijk van hoe veel ruimte jij opvullen moet. Bij zundapp gold er een berekening die je uitvoeren moest. De maximaal toelaatbare speling is bijvoorbeeld 1 mm. Stel, jij hebt 1.5mm speling.. dan moet er dus in dit vorobeeld een rind tussen van bijvoorbeeld 1mm. Dan zit je redelijk netjes. Voor een honda mtx-sh blokje weet ik niet wat de maximaal toelaatabare speling is. Maar logisch geredeneerd zal dit ook niet veel zijn aangezien je dan je krukas naar de hel helpen zou. Wat jij dus eerst uit zult moeten zoeken is, wat de maximaal toelaatbare speling mag zijn in het honda mtx-sh blok. Om op te meten hoeveel speling hebt maak je een meet brug. Dit kan doormiddel van die dure metalen staafjes die je kopen kunt, maar een aantal mooie rechte stukjes mdf zouden ook uitkomst kunnen bieden. Succes
 
PRO TUNING 15-6-2005 13:41 Print reply

Posts: 4000
Voor zover ik weet zit er geen ring tussen, je trekt de krukas vast in het lager door bus - krukastandwiel - ring - moer.
 
mtWillem 15-6-2005 17:28 Print reply
Posts: 7
Marco, ik weet van bijvoorbeeld een Puch MV dat die ook lagers hebben waarvan je de speling moet afstellen. In m'n mtx zitten gewoon het standaard type groefkogellagers die meestal "opgesloten" zijn. De lagerspeling (van de kogels en de schalen) kan je dan niet afstellen, wel of het lager (met de as) axiaal kan bewegen in z'n boring.

De oplossing van 'pro tuning' klinkt aannemelijk. Maar als je de krukas er als het ware in trekt (of het rechterlager op de krukasdraait met de moer), liggen dan aan beide kanten de lagers nog wel aan in de boring?

k monteer em opnieuw (blok is inmiddels al gespleten) maar ik ben bang dat ik of de bus te ver in het carter komt zodat de oliekeering er niet meer goed oploopt.
Of het rechter lager komt wel aan tegen de krukwang komt maar is dan niet meer opgesloten in het carter.
Bedankt tot zover!
 

Dit topic is 826 keer bekeken. Log in om te kunnen reageren op dit onderwerp.
Pagina 1 van 1
Spring naar pagina: 1
 
Copyright © 2000 - 2016 - All rights reserved