Brommerforum.nl - Print: Reply


Deze reply is gepost in de afdeling Nieuws in het onderwerp 'Nederland haat scooters' (ID 916).
De reply is geschreven door Aquamaniac (UserID 17771) op 25-9-2011 14:31.

Quote:
Oorspronkelijk gepost door: wizard1894
Voor mij is elektrisch geen optie omdat
punt 1 kan ik niet meer lekker sleutelen.
punt 2 heerlijk dat geluid van me honda mb.
Als ze nou eens een brommer/scooter op diesel maken of gewoon een soort twinport zoals opel dat doet.

En ik smeer met castrol rs en dat stinkt niet super olie


uiteindelijk zal de keuze voor electro geen optie meer zijn maar gewoon de enige keuze

Quote:
Oorspronkelijk gepost door: Martijn II
ik denk dat wij niet mee gaan maken dat de verbrandingsmotor er helemaal uit is, aangezien er gewoon genoeg applicaties zijn waar het niet zo eenvoudig is om een verbrandingsmotor door elektro te vervangen (scheepvaart etc)

auto's/brommers/fietsen blijft elektrisch geniaal en zodra we allemaal op zo'n ding rijden wil niemand meer terug naar die onzinnige verbrandingsmotoren.
Tenzij het uit dezelfde nostalgie is als met stoomtreinen. Joepie.




heb je helemaal gelijk in alleen wat transport betreft gaan we het wel meemaken



Quote:
Oorspronkelijk gepost door: koetjeboe91

helaas word er in de brommer wereld zeer weinig gedaan aan uitstoot.
door het invoeren van een jaarlijkse of om de twee jaar een apk op uitstoot en technische staat van de snor en brommer.
als dat gebuurt zullen fabrikanten technieken gaan ontwikkelen waardoor uitstoot omlaag gaat en vermogen omhoog.
Het meest technische viertakt brommer op het moment is de Honda zoomer. deze is al van eind 2002. in die tijd zijn er nog een paar met injectie viertakt gekomen.
Maar daar is het op het moment gebleven.

de uitstoot zal verder omlaag gaan en actieradius zal verder omhoog gaan met het gebruik van de lambdasonde en een hogere inspuitdruk. De katalysator zal dan er ook komen indien deze een beetje goed word toe gepast zal dit geen vermogen kosten en het uitstoot van schadelijke stoffen bijna naar nul brengen.

dan nu elektro.
ja wat zal ik daar over zeggen. helaas zal ik nu zeer op mijn woorden moeten passen bij enige kritiek wordt er al gezeikt dat je tegen elektro bent en dat ben ik niet. maar het probleem zijn de accu's.
laten we even een voorbeeld pakken. je rijd naar werk. komt daar aan zet hem weg. na een dag hard werken stap je weer op. een goede kennis belt je op. of je langs kan komen. je rijd daar naar toe.
na een paar uur ga je toch maar naar huis. en komt er halve wegen achter dat je accu het toch niet gaat halen. even tanken kan niet dus dat word hopen dat je het haalt.

de elektro motoren zijn er al bijna net zo lang als benzine en diesel motoren. maar de punt waar ze niet tegen op kunnen is een tankbeurt van 5 min en daarna weer 500km rijden. om dit bij accu's toe doen verkort hun levensduur flink. ook zijn ze bang op lipo accu's te plaatsen wegens de kunsten van mensen met lampjes radio's enz. dus worden er al nmmh accu's gebruikt. als ze dus de oplaad tijden naar 5 min kunnen brengen zonder dat je accu kapot gaat heeft elektro een goede kans om de verbrandingsmotor te verslaan. maar voordat dat is zijn we wel al weer 3 tot 5 jaar verder.




apk's op brommers is voor de meeste geen optie aangezien ze dan nat gaan op dingen als vermogen , verlichting etc etc etc en die kant moet je ook niet uit willen

je hebt het over zaken als lambda geregelde injectie systemen
maar hoor hier tot nu toe weinig goeds over (inferieure kwaliteit en storings gevoelig)
het vermogen welke een kat scheelt is ook niet interesant omdat bij een constructie snelheid van 45k/h je dit niet merkt en een fabrikant gaat er niet van uit dat je opvoert


wat de actiradius en oplaad mogenlijkheden betreft
een grote groep autofabrikanten is met een werelwijde organisatie bezig met concrete plannen en ideeen voor snellaadstations en tankstations (accu wisselstations) verspreid over het land waar je halverwege een lange rit kunt stoppen en waar dan volledig automatisch binnen 5 min de accu's worden verwisseld voor een nieuw vol paket ( http://www.betterplace.com/ voor een idee waar we het over hebben)
voor brommers zullen zulke opties er ook aan komen.

Quote:
Oorspronkelijk gepost door: minarelli

Dan word er ook nog iets gezegd over stinkende lawaaiige scooters.. Met een maximumcapaciteit van 50cc zijn we genoodzaakt om 2tact blokjes te gebruiken, omdat een (schoner) 4tact blok (dat minder overlast geeft) simpelweg weinig vermogen geeft op 50cc. Je snapt wel welke kant ik hiermee op wil...

Dit bericht is gewijzigd door minarelli op 24-9-2011 om 11:13 uur.


dat een 4 takt blokje niet sterk genoeg is is natuurlijk onzin honda heeft jaren geleden al bewezen dat 4 takt 50cc sterk zat is en nu zie je ook al steeds meer 4 takt blokjes verschijnen omdat fabrikanten anders niet meer aan de steeds strengere emisie eisen kunnen voldoen voor een type goedkeuring

en 1 troost alle forum leden hier zullen hun brommer periode nog wel kunnen volbrengen op knetterende 2 taktjes en hier alle lol aan beleven

maar julie kinderen daarentegen zullen dit waarschijnlijk niet meer gaan meemaken zowieso niet meer op de manier zoals het in mijn en julie jeugd was/is



Copyright © 2000 - 2016 - All rights reserved