Brommerforum.nl - Print: Reply


Deze reply is gepost in de afdeling Nieuws in het onderwerp 'Nederland haat scooters' (ID 916).
De reply is geschreven door koetjeboe91 (UserID 18470) op 24-9-2011 11:57.


helaas word er in de brommer wereld zeer weinig gedaan aan uitstoot.
door het invoeren van een jaarlijkse of om de twee jaar een apk op uitstoot en technische staat van de snor en brommer.
als dat gebuurt zullen fabrikanten technieken gaan ontwikkelen waardoor uitstoot omlaag gaat en vermogen omhoog.
Het meest technische viertakt brommer op het moment is de Honda zoomer. deze is al van eind 2002. in die tijd zijn er nog een paar met injectie viertakt gekomen.
Maar daar is het op het moment gebleven.

de uitstoot zal verder omlaag gaan en actieradius zal verder omhoog gaan met het gebruik van de lambdasonde en een hogere inspuitdruk. De katalysator zal dan er ook komen indien deze een beetje goed word toe gepast zal dit geen vermogen kosten en het uitstoot van schadelijke stoffen bijna naar nul brengen.

dan nu elektro.
ja wat zal ik daar over zeggen. helaas zal ik nu zeer op mijn woorden moeten passen bij enige kritiek wordt er al gezeikt dat je tegen elektro bent en dat ben ik niet. maar het probleem zijn de accu's.
laten we even een voorbeeld pakken. je rijd naar werk. komt daar aan zet hem weg. na een dag hard werken stap je weer op. een goede kennis belt je op. of je langs kan komen. je rijd daar naar toe.
na een paar uur ga je toch maar naar huis. en komt er halve wegen achter dat je accu het toch niet gaat halen. even tanken kan niet dus dat word hopen dat je het haalt.

de elektro motoren zijn er al bijna net zo lang als benzine en diesel motoren. maar de punt waar ze niet tegen op kunnen is een tankbeurt van 5 min en daarna weer 500km rijden. om dit bij accu's toe doen verkort hun levensduur flink. ook zijn ze bang op lipo accu's te plaatsen wegens de kunsten van mensen met lampjes radio's enz. dus worden er al nmmh accu's gebruikt. als ze dus de oplaad tijden naar 5 min kunnen brengen zonder dat je accu kapot gaat heeft elektro een goede kans om de verbrandingsmotor te verslaan. maar voordat dat is zijn we wel al weer 3 tot 5 jaar verder.



Copyright © 2000 - 2016 - All rights reserved