Brommerforum.nl - Print: Reply

Deze reply is gepost in de afdeling Project Topic in het onderwerp 'Suzuki sprinter' (ID 1124).
De reply is geschreven door Christian-tsx (UserID 13273) op 21-1-2009 0:21.
Quote:
Oorspronkelijk gepost door: Uncle BLAM
[...]
Een goede manier om je carterdruk te verhogen is een andere brommer kopen ...
maar als je bij een tsx de carterdruk wilt verhogen is de enige manier die echt effect heeft wss de krukas (laten) opvullen, wat ik er van weet is dat daar veel kundigheid, duur materiaal en speciaal gereedschap voor nodig is.
In het kort :
Na het splitsen van de krukas kun je tegen beide wangen v/d krukas ( aan de binnenkant ) een plaatje speciaal hard kunstof aanbrengen wat zoveel mogelijk ruimte tussen de wangen opvult waarna je de krukas weer in elkaar perst en weer moet uitbalanceren
( het membraanblokje kun je vervangen door een zogenaamd opvoerblokje, deze vult de ruimte op die ontstaat bij een standaard cilinder waar geen membraanblokje op zit ( de standaard cilinder heeft alleen zuigersturing )
andere brommer is uitgesloten, het is en blijft een suzuki.
de krukas opvullen heb ik al eens bekeken. ik heb ook halve krukas delen en big-ends liggen, maar er valt bij een suzuki krukas echt heel weinig op te vullen.
en wat er dan wel op te vullen is, maakt de inhoud niet echt kleiner. een simpele opvulling bij het membraam zou veel meer nut hebben kwa inhoud lijkt me.
bij het membraam is gewoon simpelweg meer op te vullen. van het opvulblokje in plaats van het membraam wist ik ook al, ik heb er een aantal liggen hier.
zon blokje zou echt veel helpen kwa carterdruk, alleen lijkt het me overduidelijk dat je niet zomaar het membraam kunt vervangen door een alluminium blokje.
ik zal morgen even een foto posten van de cilinder en zuiger, het ziet ernaar uit dat ik de slotjes ook moet verplaatsen.
Copyright © 2000 - 2016 - All rights reserved