Brommerforum.nl - Print: Reply

Deze reply is gepost in de afdeling Technical Forum in het onderwerp 'krukas verlichten + wat voor krukas is dit eigenlijk????' (ID 37218).
De reply is geschreven door mblover (UserID 9353) op 28-5-2006 23:19.
Quote:
Oorspronkelijk gepost door: hondamt7
grip?????
grip gezeik krijg je bij motogp motoren ja, niet bij een sprintding op jubbega.
zowiezo ben ik het niet met de beredenering eens dat de kruk je zuiger door de compressie heen omhoog duwt, dat doet je vliegwiel. (neem aan dat jij binnenrotor neemt, dus dat is ook niet helemaal het geval meer maar goed)
verder komt hij toch wel omhoog (je achterwiel stopt niet met draaien maar duwt de zuiger verder). Verder, normaal gesproken heb je bij het omhoog gaan ook geen aandrijving en bij het neer gaan wel. Dit verandert niet, alleen er wordt wat meer energie in je achterwiel gestopt ipv in je krukas. Kan hij hoogstwss wel hebben, zeker omdat met sprinten grip recht vooruit goed genoeg is, zolang je wiel niet slipt is het best. Bij snelle bochtjes rijden zal er wellicht wel iets te merken zijn, maar dan is de vraag of jij je brommer naar de grens kan persen daar, maar dat zal met een mb best mogenlijk zijn.
laatst trouwens een stukkie gelezen over de big bang theorie, in een of ander motor tijdschrift. Ging over motorblokken, 4 cilinder. Maar daarin werd ook uitgelegd dat je door de krachtstoten op andere tijden te laten plaatsvinden, of de intervallen te veranderen, bij bochten wel iets meer grip kreeg, met name bij het uitacceleren. maar op jubbega maak je geen bochten tijdens het racen en bovendien rijd je met 1 cilinder, en dus is dat irrelevant. (wel intressante theorie though)
Quote:
Oorspronkelijk gepost door: hondamt7
[...]
er zijn vast wel snelle krukas. kijk maar naar kreidler shortstrokers.
het is wel mogelijk maar dat is niet aan de orde.
ik weet in ieder geval dat een standaard kruk goed is.
alleen wou ik hem proberen lichter te maken zonder dat hij voor rare bijwerkingen gaat zorgen
kreidler shortstroker = kortere slag?
dan zal het verschil in slag wel het verschil in snelheid in houden, niet het gewicht enzo van de krukas.
verder zou je mss een imi krukas kunnen zoeken en op die kunnen testen als je de mogenlijkheid hebt om het goedkoop gebalanseert te kunnen doen. merk je vanzelf of je nadelen of voordelen eraan ondervind.
Copyright © 2000 - 2016 - All rights reserved