Brommerforum.nl - Print: Reply


Deze reply is gepost in de afdeling Begin Forum in het onderwerp 'uitlaat hm 50' (ID 70174).
De reply is geschreven door joop2 (UserID 27903) op 21-5-2025 15:56.

"slechte" cilinders zijn er eigenlijk niet.
die zouden na massale klachten gewoon niet meer verkocht kunnen worden.

de hoofdoorzaken van het vastlopen van cilinders liggen eigenlijk altijd bij de gebruiker zelf.

verkeerde afstelling,
valse lucht,
koeling niet in orde,
fouten bij het monteren,
olieproblemen,
ontsteking,
geen onderhoud,
gepruts aan poorten,
niet ingereden,
niet warmgereden.
versleten krukas of lagers gebruikt.

er word altijd makkelijker geklaagd over de goedkopere cilinders dan over de duurdere, want bij de goedkopere "zal het wel aan de cilinder zelf liggen"

wij kregen vroeger vaak cilinders onder garantie retour. en eigenlijk altijd was het een probleem veroorzaakt door de gebruiker.
dat een cilinder uit het midden geboord was, of scheef geboord was kwam toen al eigenlijk nooit voor. als grote importeur wil je ook geen rotzooi verkopen.

dus als je die mvt koopt, alles volgens de regels doet en er verder niet aan gaat rommelen dan kun je er van uit gaan dat hij net zo lang mee kan gaan als de originele cilinder.

p.s:
ik zou als je er nog geen ervaring mee hebt niet zomaar aan de cilinder gaan tunen.
de kans dat hij daarna beter loopt en meer bruikbaar vermogen geeft is erg klein. in de meeste gevallen gaat hij meer verbruiken, mis je vermogen onderin, en worden cilinder, zuiger en zuigerveren zwaarder belast door het hogere toerental waardoor de levensduur afneemt.

de meesten zullen dat echter negeren en gaan direkt aan elke cilinder zitten vijlen en dremelen alsof de fabriek er geen verstand van had.

wat je wel kunt doen is bij een gietijzeren cilinder de poortranden heel lichtjes afronden als dat vanuit de fabriek nog niet is gedaan, zorgen dat de poorten overal even groot zijn in de wand, en de overgang van het carter naar de cilinder gelijk maken.



Dit bericht is gewijzigd door joop2 op 21-5-2025 om 19:54 uur.


Copyright © 2000 - 2016 - All rights reserved