Brommerforum.nl - Print: Reply


Deze reply is gepost in de afdeling Technical Forum in het onderwerp 'Cilinder keuze - Brommer revisie' (ID 62305).
De reply is geschreven door Saknet (UserID 129) op 8-8-2010 10:28.

Kijk dat is achtergrond info welke iets meer duidelijkheid schept.


allereerst, dat de brommer daar geen last van had natuurlijk


50.000 dan zullen je zijdelingse krukaslagers wel aan hun einde zijn.

big end mag dan ook wel vervangen idd



Castrol Power RS, toch niet de 4 takt versie he.



cilinder opmeten bedoel ik niet enkel de maat, maar het passen van een nieuwe zuiger en op diverse hoogtes verschil tussen zuigerspeling voelen ivm mogelijke vervorming vd cilinderbus (ovaal bvb) welke niet bij elke cilinder een echte losse bus is maar dat terzijde.

die kop kan je nog prima mee rijden maar optimaal zijn die putjes absoluut niet. de vorm + structuur vd verbrandingskamer kan zomaar een pk schelen en voor een brommertje is dat nogal wat. ook kan het duiden op dat je motortje last van detonatie heeft gehad, of gewoon wat brokstukken van een overleden zuiger ofzo.

die roet kan ook komen van een oliekeerring die na 50.000km ook nog wel eens beginnen te zweten.

die prooij is ook een mooi figuur hij had eens een rv4 bak op zn webshop site te koop staan ik vroeg of hij zeker wist dat ie helemaal goed was, hij mailde dat ie helemaal goed was, ik bestellen, kreeg ik later email dat het een rv3 bak bleek te zijn m.a.w. hij had het blok nog nooit open gehaald. dus rara hoe kon hij toen weten of het goed was? die rv bakken hebben vaak dat het naaldlager ervan niet optijd vervangen wordt in het carter waardoor een as in gaat vreten.

ik zou vanme leve dus niet met hem in zee gaan, maar dat moet je zelf weten. honen van een nicasil cilinder is idd vrij zinloos alsmede erg dure bezigheid ivm nieuwe wand erin laten zetten. dat kan je beter bewaren voor zeldzamere waardevolle projecten oid, niet voor brommers waarvoor de cilinders op elke straathoek je om de oren gegooid worden.

Ik zou je overigens wel aanraden gewoon een originele derbi cilinder te nemen.

een warmloper krijgt alleen je zuiger te verduren als er tenminste niets afbreekt. vandaar ook mn vraag om volledige foto vd wand.

je hebt nicasil wand die zijn zo keihard dat ze eigenlijk nooit vervormen, nou kijk goed of die wand nergens doorgesleten is, bvb stootrand die je met nagel kan voelen zoniet nieuwe zuiger erin en gaan.af en toe weer eens controleren. niet te zuinig doen (ga je sjagrijnig van kijken, maar ook niet te onzuinig want dan kan je net zogoed een prive jet aanschaffen bijwijze van spreken)
het is maar een brommer motortje, al doende leert men.

wat versta jij onder oliepomp goed zetten? powerRS 2 takt is ontworpen voor 1:50 verhouding

Dit bericht is gewijzigd door Saknet op 8-8-2010 om 10:33 uur.

Dit bericht is gewijzigd door Saknet op 8-8-2010 om 10:34 uur.


Copyright © 2000 - 2016 - All rights reserved