Brommerforum.nl - Print: Reply


Deze reply is gepost in de afdeling Begin Forum in het onderwerp '"kleine vragen" topic - deel 41' (ID 59920).
De reply is geschreven door ChielTZR (UserID 15882) op 2-1-2010 16:07.

Quote:
Oorspronkelijk gepost door: Fedor-tzr
andere vraag: wnr moet ik m'n zuigertje vervangen van me dr80 (gietijzer) of kan ik beter eerst zuigerveertjes steke?


Symptomen van versleten zuigerveren:
1> Het (steeds meer) rammelen van de zuiger in de cilinder.
2> Hoger brandstof gebruik.
3> Het verlies van compressie.
4> Indien je uitlaat mondstuk (pijpje op het eind demper) erg nat is van drab, is mogelijk versleten zuigerveren het geval!


Zuigerverenslijtage kun je zelf ook makkelijk testen!
Haal je uitlaat er onder vandaan en zorg ervoor dat de zuigerveren voor de uitlaatpoort komen, druk met een dun schroevendraaiertje zachtjes tegen de zuigerveer,indien je deze kunt indrukken is er voor 80% zekerheid dat de zuigerveren versleten zijn.

Waarom? De slijtage plek zit het dichtst bij de uitlaat en is de druk op de veer voldoende om te voelen dat deze naar binnen kan worden gedrukt. (de kern van de zuigerveer slijt niet, maar komt naar buiten doordat de zuigerveer van buiten wegslijt, dus komen de zuigerveer slotjes van elkaar. Zie je bij het inkijken krassen op de zuiger en kun je deze ook zien op de zuigerwand is er sprake van schade. Kun je een veer indrukken,kan het zo zijn dat er een zuigerveer vast zit waardoor je bij warmte minder vermogen hebt of gaat ploffen in de uitlaat.

Info uit een internet bestandje, daarom wordt getracht de waarheid van de info zelf na te gaan.







Copyright © 2000 - 2016 - All rights reserved