Brommerforum.nl - Print: Reply

Deze reply is gepost in de afdeling Main Forum in het onderwerp '"1e, jeej.." -> Lezen!' (ID 44173).
De reply is geschreven door honda_freak (UserID 6098) op 17-7-2007 11:49.
Nu toch nog maar even het hele topic gelezen, had blijkbaar toch hier en daar wat gemist.
Andere fora:
Ik heb weinig ervaring met scooterfreaks, maar evenzo wel ervaring met motor-forum, honda cbr club, ford-forum en nog een paar (andere) lifestyle-fora. Het is altijd moeilijk om verschillende fora te vergelijken, niet perse vanwege de verschillende gemiddelde leeftijd, ook door het verschil in grootte, opzet en doel. Daarom is het nooit handig om fora te vergelijken, je kan er handige constructietips uit halen voor je eigen forum, maar een vergelijking van gedrag is not done.
Daarom is het wat dat betreft makkelijker om te kijken naar de niet te verwaarlozen ervaring van dit forum, dat ondertussen al heel wat jaartjes oud is en al heel wat fases van constructie en user aantallen achter zich heeft.
msn-gedrag in profielen:
Dit had ik al deels aangetipt met mn opmerking over de smiley-oorlog die sommige mensen lijken te voeren. Ik ben van mening dat de profielen een sociaal nut hebben. Primair voor mensen om te kunnen tonen wie ze zijn door een leuke invulling van hun profiel te geven.
Secundair om eerste contacten te leggen. In topics is het uit den boze om een gesprek aan te knopen, terwijl profielen hier perfect voor zijn, op een forum kun je gemakkelijker iemand negeren dan wanneer deze jouw emailadres in de vingers heeft. Dus om het eerste contact te leggen zonder verder risico's te lopen zijn profielen een goed medium.
Verder is een profiel nu eenmaal publiekelijk toegankelijk, dus een discussie of gesprek in een profiel kan ten alle tijden ingevallen worden door iemand anders, dit is iets dat op msn niet kan en zo zn voordelen heeft.
Natuurlijk niet te vergeten dat "all work and no play, makes johnny a dull boy", het moet wel leuk blijven.. als er niets te lachen valt, ben ik hier ook weg. Dus de profielen zijn een mooi offtopic forum waar users een beetje kunnen spelen.
Let wel dat hier wat mij betreft strenger gemodereerd mag worden, profielposts tellen nog wel mee in het totaal, maar niet in de replies in topics, dus daar gaat het me niet om (tot in zekere mate).
Maar waar ik vooral op doel met 'strenger modereerbeleid' is dat users onderlinge discussies wel is in hun eigen profiel mogen gaan houden ipv in een chatbox. Ook mag er van mij eerder ingegrepen worden in chatboxxen, discussies hier zijn 9 van de 10 keer niet relevant aan de user zelf en dienen derhalve gewoon in 1 van de profielen van de anticiperende users gehouden te worden.
Algemeen gedrag van de user:
Users zouden over het algemeen is wat beter kunnen gaan nadenken, natuurlijk zijn we nog allemaal jong en onbezonnen, en vele nieuwe users weten dit niet, maar we zijn er al flink op vooruit gegaan, het was een jaar/anderhalf jaar geleden een regelrechte puinhoop in vergelijking met nu. Er werden gigantische discussies gehouden over sproeiermaten om maar iets te noemen. Er werden veel meer zinloze topics geopend en er werd nog veel minder van de zoekfunctie gebruik gemaakt. Ook de FAQ's en KB's waren gewoon apendixjes die lagen te verstoffen.
Echter zijn we nu op een punt aangekomen waar de tendens die kant weer op dreigt te gaan en dat moet nu bij de wortel aangepakt worden. Het gebeurt te vaak dat iemand een vraag stelt waar ik het antwoord ook niet op weet en door 2 simpele klikken en het typen van enkele letters vind op het forum of ergens anders op internet.. We zijn hier om elkaars vraag te beantwoorden, maar als ik er al moeite in wil steken om het antwoord te vinden wat me niet eens boeit.. zal de ts dat ook wel is een keer mogen doen om zn eigen vraag te beantwoorden.
Modereerbeleid:
Dit mag van mij strenger worden toegepast, de regels laten hier en daar misschien wat gaten over, maar zijn over het algemeen goed genoeg geformuleerd om de algemene gang van zaken goed te beschrijven, moet iedereen ze natuurlijk wel lezen. En zonder de moraalridder uit te hangen, ik lees ze regelmatig nog even na, het zij uit verveling, of omdat een andere user me op een regel wees waar ik me niet van bewust was (zo had ik totaal over het niet mogen posten van een link in een advertentie heen gelezen, tot joost me hier op attendeerde).
Het is ook mij opgevallen dat er een tekort aan mods is ontstaan, een snelle blik in mn geheugen verteld mij dat vooral thijsse sterk actief is, hierna komen rez en bart op een semi-gedeelde plaats.. ze wisselen elkaar af. Verder is het me opgevallen dat Alwin zelf tegenwoordig veel meer in actie moet komen. Of dit nou duidt op een vermindere activiteit in het onderhouden van de site of omdat hij voor moderator moet spelen om het tekort op te vullen, laat ik hier weer even in het midden. Het eerste lijkt me zeer onwaarschijnlijk in ieder geval.
Nog een voorbeeld waar een duidelijk probleem opdook is, zoals Keiji goed opmerkte, oa het Holland-meeting topic . Er zijn meerdere malen vele pagina's volgespamd met totaal irrelevante informatie en aangezien dit mijn topic was vond ik dit nog vervelender dat de rest van de users, ben hier dus ook meerdere malen over ontploft en heb op een bepaald moment het topic ook stil laten leggen door het te laten sluiten. Na een paar dagen afkoelen ging het topic weer open en verliep het een stuk beter, dat wel, maar het was totaal onnodig, ik heb hier ook persoonlijk wat woordenwisselingen met bepaalde personen over gehad. Het is en blijft een kwestie van de aanstichters aanpakken.
Aanstichters:
Er zijn op dit forum enkele personen, die zelf ook heel goed weten dat zij het zijn, die aangestipt kunnen worden als aanstichters. Over het algemeen zijn zij mede de oorzaak van uit de hand gelopen grapjes of opmerkingen die pagina's lange discussies veroorzaken. Echter hebben dezelfde personen ook vaak het praktische nut van kennis en/of houden hun grappen, die niet uit de hand lopen, het forum een beetje levendig.
Dit is een wisselwerking en het is heel moeilijk in te schatten wanneer iemand nu te ver gaat, zeker omdat hierin rekening gehouden moet worden met aanstichters, happers, verleden van de personen in kwestie, omslagpunt van grap naar discussie, etc, etc, etc.
Mijn mening hier over is dat er toch een strenger beleid hierin gehanteerd mag worden, echter loop je dan weer tegen het tekort van actieve moderators op.
Zodoende kan ik concluderen dat de genoemde problemen en ergernissen die tevens het onderwerp van het topic allang voorbij zijn geschoten, echter terecht toegestaan zijn door Alwin (en in dit geval is offtopic is een keer positief), een samenhang hebben die niet op te lossen zijn door het een of het ander aan te pakken, maar enkel opgelost kunnen worden door het probleem in zn totaliteit aan te pakken door:
allereerst door een verbeterde houding van de users zelf
een strenger modereerbeleid
bekrachtigd door meer actieve en !bekwame! moderators
en nu houd ik er mee op
Copyright © 2000 - 2016 - All rights reserved