Forums Afdelingen Zoek Personal  
  Je bent niet ingelogd.

Nieuws - Maximum snelheid bromfietsen vanaf 2007 omhoog

   Topics
MF - TF - EF - UF
MeF - PF - BeF - CF
   Sales
   Brommers - Blok - Cilinder
   Overige Updates
FAQ - KB - Nieuws - Gallery
Links - Projecten
   Online Users
   Er zijn 645 users online.

Brommerforum.nl wordt gehost door:
Zeke Internet Services
Geplaatst door: Joscross - 26-10-2004 16:01 uur | Gesubmit door: -Tom- | Bron: Gelderlander (restricted)

De maximumsnelheid in de bebouwde kom voor bromfietsen gaat in 2007 omhoog naar 45 km per uur. Dit heeft de kamer besloten na een voorstel van minister Peijs.

Deze maatregel maakt deel uit het van het actieplan Jonge Bromfietser van minister Peijs, waarmee de Kamer begin september al mee in stemde. In de Kamer stemde een ruime meerderheid in met het voorstel om de maximumsnelheid binnen de bebouwde kom te verhogen.

Minister Peijs heeft ook voorgesteld om de maximumsnelheid op fietspaden te verlagen naar 30 km per uur, maar hiermee hebben het CDA, VVD en LPF grote moeite mee. Morgen maakt minister Peijs duidelijk of ze dat voorstel handhaaft of aanpast.

5 jaar geleden werden bromfietsers verplaatst van de fietspaden naar de rijbaan. Dit resulteerde in een dalend aantal ongelukken waar bromfietsers bij betrokken waren. Maar omdat bromfietsers in de bebouwde kom maar 30 km per uur mogen, en automobilisten 50 km per uur, ontstaan er vaak irritaties bij de automobilisten.

Quote:
Het is werkelijk levensgevaarlijk als je met dertig kilometer per uur op de weg rijdt. Je wordt gewoon van de weg gereden als je je keurig aan de snelheid houdt.

Zo zegt Val?rie Smits uit Huissen.
Smits kreeg van de politie het advies om op het fietspad te gaan rijden, een boete van 45 euro is minder erg als een verkeersongeluk, zo werd er gemeld.
Politiewoordvoerster Remke Weller in een reactie:
Quote:
We kunnen maar ??n advies geven en dat is dertig rijden op de rijbaan.


De SWOV, een stichting die zich bezig houdt met verkeersveiligheid, is tevreden met het besluit. Zij stelden 2 jaar geleden voor om de snelheid te verhogen naar 50 km per uur, maar kunnen leven met 45 km per uur.
Quote:
Bromfietsers en scooterrijders die dertig kilometer per uur gaan, hebben de neiging om rechts op de weg te rijden. Daardoor loop je het risico op rechtsafongevallen, waarbij bromfietsers in botsing komen met rechtsafslaande auto's.

Zegt Patrick Rugebrecht van SVOW.

Verkeerveiligheidsorganisatie 3VO is tegen het besluit.
Quote:
We voorzien meer ongelukken. Dertig is voor bromfietsers beter.

aldus Debby Lieuw-On van 3VO.

Pagina 4 van 4
Spring naar pagina: 1, 2, 3, 4Vorige pagina
Log in om te kunnen replien op dit onderwerp.

B-100 15-9-2005 16:51 Print reply

Posts: 1385
Quote:
Oorspronkelijk gepost door: hondamt8rijder
[...]



jah vast
brom-vespa ciau, 70
dan gaan er dus meer dooie vallen

oftelwel, schakels naar 70



maximaal hoeft dan tog ook niet overschreden te worde met vespatjes, scooters enzoo die halen dat wel, schakels niet te vergeten ook.
maar een maximale snelheid, wil neit zeggen dat persee alle brommers zo hard hoeven te kunnen
 
Te koop: afgeslepen uitlaat, bande die hobbelen en een lekkende kadett voor veelteveel
Sypie_Honda 15-9-2005 16:54 Print reply

Posts: 13830
welke oetlul heeft dit fuking oude topic nu weer gekickt

 
wat niet kan is nog niet uitgevonden.
TZR50Rullezz 15-9-2005 17:01 Print reply

Posts: 1837
dit is nou eens goed nieuws. werdt wel tijd maare in 2007 rij ik al motor als het goed is dus voor mij weinig zin
 
Honda NSR! Speeding the freeway, a myth amongst men, the Honda NSR! will ride soon again! Honda the power of Dreams!!!!
Honda_driver 15-9-2005 17:02 Print reply

Posts: 1574
45 in de kom is iid juist, maar 30 op een fietspad
 
Saknet 15-9-2005 17:35 Print reply

Posts: 10355
Quote:
Maar omdat bromfietsers in de bebouwde kom maar 30 km per uur mogen, en automobilisten 50 km per uur, ontstaan er vaak irritaties bij de automobilisten.

EN BIJ MIJ DAN?!?!?!?

beste mensen hierboven die zeuren @ 30 @ fietspad. ik rijd geregeld @ een fietspad, waar allemaal huizen staan. met allemaal opritten. bijna allemaal onoverzichtelijk ivm begroeiiing planten etc. k reed eens 30 ergens en nog bijna vol op een ooto die het teveel moeite was om eventjes te kijken of er iets op het fietspad reed alvorens de weg op te willen scheuren.

Dit bericht is gewijzigd door Saknet op 15-9-2005 om 17:38 uur.
 
het gros op bf lijkt te zijn ontsnapt uit een psychiatrische kliniek, maar leen is dat werkelijk.
ikkejw 25-6-2007 19:44 Print reply

Posts: 9886
en waar blijft die snelheidsverhoging...?
 
Preserve nature - Always wear a helmet
bart de scootergek 25-6-2007 19:45 Print reply

Posts: 8916
het heeft weinig zin om nog in te gaan op zo'n oud nieuwsbericht, een discussie hier over starten schiet niet echt op.
 
Honda RC-33

Log in om te kunnen replien op dit onderwerp.
Pagina 4 van 4
Spring naar pagina: 1, 2, 3, 4Vorige pagina

 
Copyright © 2000 - 2016 - All rights reserved